اسلاید پاورپوینت: درس مهندسی ، مهندسی فناوری و فناوری اطلاعات…

 

عناوین اصلی استخراج شده از این فایل پاورپوینت

عناوین اصلی استخراج شده از این فایل پاورپوینت

● مدیریت اطلاعات و داده های سازمان یافته
● توجه
● مبانی مرتب سازی و دستیابی داده ها
● مبانی مرتب سازی و دستیابی داده ها (ادامه)
● روش های طراحی و ایجاد سیستم ها
● محیط فایلی سنتی
● مشکلات مشی فایلینگ(محیط فایل سنتی)
● مشکلات مشی فایلینگ(ادامه)
● پایگاه داده: مشی مدرن یا پایگاهی
● پایگاه داده: مشی مدرن یا پایگاهی(ادامه)
● ساختن یک پایگاه داده
● ساختن یک پایگاه داده(ادامه)
● مدلسازی
● مدلسازی(ادامه)
● نمودار موجودیت ـ رابطه (ERD)
● رابطه بهنجار(نرمال سازی) نشده
● رابطه نرمال سازی شده
● سیستم های مدیریت پایگاه داده
● معماری سیستم های مدیریت پایگاه داده
● دیدگاه فیزیکی و دیدگاه منطقی
● مولفه های یک DBMS
● مولفه های یک DBMS(ادامه)
● مثال دید(VIEW)
● مولفه های یک DBMS(ادامه)
● مدل های منطقی داده (ساختارهای داده ای رایج)
● مدل سلسله مراتبی DB
● مدل شبکه ای پایگاه داده
● مدل رابطه ای پایگاه داده
● عملگرها در پایگاه داده رابطه ای
● سه عمل اصلی در پایگاه داده رابطه ای
● سه عمل اصلی در پایگاه داده رابطه ای(ادامه)
● مزایا و معایب مدل ها ی منطقی داده ها
● مدل های دیگر
● مدل های خاص
● مدل های خاص(ادامه)

نوع زبان : فارسی حجم : ۱٫۱۶ مگا بایت
نوع فایل : اسلاید پاورپوینت تعداد اسلایدها: ۴۴ صفحه
زمان استخراج مطلب : ۲۰۱۸/۱۱/۰۲ ۱۱:۵۵:۲۹ پسوند فایل : ppt

لینک دانلود رایگان لینک دانلود کمکی

 

در صورتی که محتوای فایل ارائه شده با عنوان مطلب سازگار نبود یا مطلب مذکور خلاف قوانین کشور بود لطفا در بخش دیدگاه (در پایین صفحه) به ما اطلاع دهید. جهت جستجوی پاورپوینت های بیشتر بر روی اینجا کلیک کنید.

این مطلب در تاریخ ۲۰۱۸/۱۱/۰۲ ۱۱:۵۵:۲۹ به صورت خودکار استخراج شده است. در صورت اعلام عدم رضایت تهیه کننده ی آن، طبق قوانین سایت از روی وب گاه حذف خواهد شد. همچنین این مطلب برگرفته از وب سایت زیر است و مسئولیت انتشار آن با منبع اصلی است.

http://ce.sharif.edu/courses/87-88/1/ce347/resources/root/TG3/TG03f.ppt

بخشی از محتوای متن استخراج شده از این فایل ppt

بخشی از محتوای متن استخراج شده از این فایل ppt

مدیریت اطلاعات و داده های سازمان یافته بخش سوم کتاب توربان درس مهندسی فناوری اطلاعات فصل ۳ درس مهندسی فناوری اطلاعات فصل ۳ قسمت هایی که با رنگ سبز نوشته شده اند از کتاب مفاهیم بنیادی پایگاه داده ها نوشته آقای روحانی گرفته شده اند. توجه درس مهندسی فناوری اطلاعات فصل ۳ درس مهندسی فناوری اطلاعات فصل ۳ مبانی مرتب سازی و دستیابی داده ها سلسله مراتب داده ها data hierarchy یک بیت، کوچکترین واحد داده قابل پردازش در رایانه یک بایت، مجموعه ای از بیت ها که یک کاراکتر ساده را معرفی می کند.یک رشته ترتیبی ازکاراکتر ها را گویند. فیلد field یک رشته معنی دار یا یک ترکیب منطقی از کاراکتر ها به صورت یک کلمه را گویند. رکورد record یک ترکیب منطقی از فیلد های مرتبط به هم که بیان کننده صفات یک پدیده است. فایل پرونده یک ترکیب منطقی از از رکورد های مرتبط به هم در بر دارنده رکوردهای موجودیت ها ی همگن است مانند پرونده دانشجویان . درس مهندسی فناوری اطلاعات فصل ۳ درس مهندسی فناوری اطلاعات فصل ۳ پایگاه داده database ترکیب منطقی از فایل های مرتبط به هم که بیانگر پدیده های متصل بهم در یک حوزه کاری است. موجودیت entity یک شخص، مکان، شی، یا یک رویداد در ارتباط با اطلاعاتی که در یک رکورد نگهداری می شود. موجودیت entity مفهوم کلی آنچه می خواهیم در موردش اطلاع داشته باشیم. دانشجو،استاد،درس صفت attribute هر ویژگی یا کیفیتی که یک مشخصه را توصیف می کند. نام دانشجو،شماره دانشجویی،سال ورود مبانی مرتب سازی و دستیابی داده ها ادامه درس مهندسی فناوری اطلاعات فصل ۳ درس مهندسی فناوری اطلاعات فصل ۳ کلید اولیه primary key یک فیلد شناسه که به تنهایی یک رکورد را مشخص و متمایز می کند. شماره دانشجویی کلید ثانویه secondary key یک فیلد شناسه که بعضی از اطلاعات شناسایی را دارد، اما نوعا یک فایل را با دقت کامل شناسایی نمی کند. نام خانوادگی دانشجو مبانی مرتب سازی و دستیابی داده ها ادامه درس مهندسی فناوری اطلاعات فصل ۳ درس مهندسی فناوری اطلاعات فصل ۳ دو روش کلی مشی ناپایگاهی فایلینگ مشی پایگاهی روش های طراحی و ایجاد سیستم ها درس مهندسی فناوری اطلاعات فصل ۳ درس مهندسی فناوری اطلاعات فصل ۳ محیط فایلی سنتی یک فایل داده ای، مجموعه ای از رکورد های منطقا مرتبط به هم می باشد. در محیط سنتی مدیریت فایل ها، هر کاربرد application یک فایل داده مرتبط به آن دارد که شامل رکورد های داده های مورد نیاز آن کاربرد است. درس مهندسی فناوری اطلاعات فصل ۳ درس مهندسی فناوری اطلاعات فصل ۳ افزونگی داده data redundancy تکرار داده های مشابه در چند محل در یک سیستم اطلاعاتی ناسازگاری داده data inconsistency ناسازگاری بین نسخه های مختلف یک داده در یک سیستم اطلاعاتی جدایی داده ها data isolation سختی دسترسی به داده ها از طریق کاربردهای مختلف در یک سیستم اطلاعاتی امنیت داده ها data security کنترل دسترسی به داده ها در سیستم های اطلاعاتی مشکلات مشی فایلینگ محیط فایل سنتی درس مهندسی فناوری اطلاعات فصل ۳ درس مهندسی فناوری اطلاعات فصل ۳ جامعیت داده ها data integrity حفظ صحت،دقت،سازگاری و اعتبار داده های ذخیره شده در سیستم در تمام لحظات استقلال کاربرد داده application data independence جدایی داده های ذخیره شده از برنامه های کاربردی مشکلات مشی فایلینگ ادامه درس مهندسی فناوری اطلاعات فصل ۳ درس مهندسی فناوری اطلاعات فصل ۳ پایگاه داده مشی مدرن یا پایگاهی گروه منطقی از فایل های مرتبط به هم که داده ها و وابستگی های بین آن ها را در خود ذخیره می …

کلمات کلیدی پرکاربرد در این اسلاید پاورپوینت: درس مهندسی, مهندسی فناوری, فناوری اطلاعات, مهندسی فناوری اطلاعات, درس مهندسی فناوری, ترکیب منطقی, سیستم اطلاعاتی, فیلد شناسه, ادامه درس مهندسی,

این فایل پاورپوینت شامل ۴۴  اسلاید و به زبان فارسی و حجم آن ۱٫۱۶ مگا بایت است. نوع قالب فایل ppt بوده که با این لینک قابل دانلود است. این مطلب برگرفته از سایت زیر است و مسئولیت انتشار آن با منبع اصلی می باشد که در تاریخ ۲۰۱۸/۱۱/۰۲ ۱۱:۵۵:۲۹ استخراج شده است.

http://ce.sharif.edu/courses/87-88/1/ce347/resources/root/TG3/TG03f.ppt

  • جهت آموزش های پاورپوینت بر روی اینجا کلیک کنید.
  • جهت دانلود رایگان قالب های حرفه ای پاورپوینت بر روی اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *