موضوع سیستم تنفسی ، فشار بخار و ٧۶ ٧۶…

 

فهرست مطالب استخراج شده از این فایل پاورپوینت

فهرست مطالب استخراج شده از این فایل پاورپوینت

● مدلسازی سیستم های بیو لوژیکی
دکتر توحیدخواه
● مقایسه سیستم تنفسی با سیستم گردش خون
● تعاریف
● مدلسازی سیستم تنفسی(ادامه)
● مدلسازی سیستمهای تنفسی (ادامه)
● تغییرات فشار گازها در شرایط مختلف سیستم تنفسی
● Oxygen-hemoglobin dissociation curve.
● مدل مکانیکی و الکتریکی سیستم تنفسی
● مدل مکانیکی تنفس
● مدلسازی سیستم تنفسی
● محاسبه جریان F ها بستگی به جهت آن دارد(یعنی مدل برای دم و بازدم متفاوت است) فرضا:
● مدلسازی سیستم تنفسی
● مدل انتقال اکسیژن به بافتها توسط سیستم گردش خون
● مدلسازی سیستم تنفسی
● مدلسازی سیستم تنفسی(ادامه)
● اگر تبادل اکسیژن در ریه از نوع perfusion limited‌بوده
● کنترل میزان اکسیژن خون
● تعداد و عمق تنفس توسط ۴ عامل کنترل می شود:
● ادامه
● عوامل موثر برتهویه حبابچه ای
● ورزش
● عوامل دیگر موثر بر تنفس
● کنترل میزان اکسیژن و گاز کربنیک:
● اگر کنترل کننده تناسبی (proportional) باشد:

نوع زبان : فارسی حجم : ۱٫۷۳ مگا بایت
نوع فایل : پاورپوینت تعداد اسلایدها: ۴۶
زمان استخراج مطلب : ۲۰۱۸/۰۷/۳۰ ۰۷:۰۷:۵۶ پسوند فایل : ppt

لینک دانلود رایگان لینک دانلود کمکی

 

سایر عبارات کلیدی استفاده شده در این فایل ppt عبارتند از: سیستم تنفسی, ضریب حلالیت, فشار بخار, مدلسازی سیستم, گردش خون, ٧۶ ٧۶, فشار اکسیژن, فشار کل, بافت نیاز, و … .

در صورتی که محتوای فایل ارائه شده با عنوان مطلب سازگار نبود یا مطلب مذکور خلاف قوانین کشور بود لطفا در بخش دیدگاه (در پایین صفحه) به ما اطلاع دهید. جهت جستجوی پاورپوینت های بیشتر بر روی اینجا کلیک کنید.

این مطلب در تاریخ ۲۰۱۸/۰۷/۳۰ ۰۷:۰۷:۵۶ به صورت خودکار استخراج شده است. در صورت اعلام عدم رضایت تهیه کننده ی آن، طبق قوانین سایت از روی وب گاه حذف خواهد شد. همچنین این مطلب برگرفته از وب سایت زیر است و مسئولیت انتشار آن با منبع اصلی است.

http://bme2.aut.ac.ir/~towhidkhah/BioModelling/Notes/88Lecture16.ppt

قسمتی از متن استخراج شده از این فایل ppt

قسمتی از متن استخراج شده از این فایل ppt

مدلسازی سیستم های بیو لوژیکی دکتر توحیدخواه سیستم تنفسی مقایسه سیستم تنفسی با سیستم گردش خون از نظر مداری سیستم تنفسی پیچیدگی کمتری دارد و دارای انشعابات کمتری است هوا بر خلاف خون قابل تراکم است که آنالیز را مشکل تر می کند در سیستم تنفسی بر خلاف گردش خون شیر وجود ندارد ولی سیستم شدیدا غیر خطی است عبور جریان هوا در ریه ها دوجهته جزرومدی است بر خلاف گردش خون که در یک جهت حرکت می کند وظیفه سیستم تنفسی کنترل تنفسی کنترل یا ثابت نگه داشتن میزان اکسیژن و گاز کربنیک خون است که توسط سیستم عصبی و غدد درون ریز انجام می شود تعاریف قانون گازهای ایده آل قانون چالز p mmhg فشار گاز v lit حجم گاز t kelvin دمای گاز n جرم مولکولی جرم گاز r ۶۲.۳۶ شرایط متعارف ۱ شرایط استاندارد فشار و دما p ۷۶ mmhg ۲ شرایط فشار و دما p ۷۶ mmhg مدلسازی سیستم تنفسی ادامه فشار نسبی فشار نسبی یک گاز مقدار فشاری است که توسط آن گاز در مخلوطی از گازها ایجاد می شود. قانون دالتون dalton’s low فشار کل گاز مجموع فشارهای جزیی اجزای تشکیل دهنده مثلا برای هوا ۱۵۹ ۵۹۷ .۳ ۳.۷ ۷۶ mmhg فشار بخار آب بشدت با افزایش دما افزایش می یابد. ضریب حلالیت استوالد ostwald دما دمای بدن ضریب استوالد حجم سیال حجم گاز حل شده مدلسازی سیستمهای تنفسی ادامه میزان حلالیت برای گازهای اکتیومثل اکسیژن در خون که با هموگلوبین گلوبول قرمز ترکیب می شود بسیار بالاتر از ضریب حلالیت متعارف است. قانون هنری گازهایی که با حلال واکنش ندارند دیونیزه نمی شوند به نسبت فشارهای جزیی در حلال حل می گردند. فشارکل فشار جزیی نسبت محلول نسبت جرم دانسیته تغییرات فشار بخار آب با دما ۴.۶ ۲ ۱۷.۴ ۳۶ ۴۴.۲ ۳۷ ۴۶.۶ ۳۸ ۴۹.۳ تغییرات فشار گازها در شرایط مختلف سیستم تنفسی gas normal atmosphere humidified and warmed alveolar partial pressure expired partial pressure ۵۹۷ ۵۶۳.۴ ۵۶۹ ۵۶۶ ۱۵۹ ۱۴۹.۳ ۱ ۴ ۱۲ .۳ .۳ ۴ ۲۷ ۳.۷ ۴۷ ۴۷ ۴۷ total ۷۶ ۷۶ ۷۶ ۷۶ مصرف اکسیژن tidal volume حجم جاری .۶ lit freq ۱۱ air ventilation rate ۶.۶ lit min مقداری از هوا در ناحیه مرده جلو و عقب می رود که در تهویه شرکت ندارد بنابراین حدود ۱.۵ لیتر مقدار اکسی‍‍ژنی که توسط هموگلوبین جذب می شود بستگی به فشار اکسیژن و دارد. انتقال به ۳ روش انجام می شود ۱ محلول در خون ۷ ۲ ترکیب با آب و ایجاد اسید کربنیک ۷ ۳ ترکیب هموگلوبین می تواند همزمان با باشد ۲۳ ‌ میزان میل ترکیبی منواکسید کربن با هموگلوبین ۲۱ برابر بیشتر از میل ترکیبی با هموگلوبین است و جایگزین در هموگلوبین می شود. .۱ ۲ برابر کمتر از ظرفیت حمل نصف می شود. .۲ ۱ برابر کمتر از مرگ oxygen hemoglobin dissociation curve. اگر بافت نیاز به اکسیژن بیشتری داشته باشد مقدار فشارجزیی افت پیدا کرده و نتیجتا میزان ترکیب شده با هموگلوبین کاهش می یابد اکسیژن آزاد می شود از ۷ به ۱ ممکن است برسد بنابراین ضریب مصرف از حدود ۲۷ به ۸ یا۹ ‌میرسد.هموگلوبین همچنین بعنوان یک ظرفیت موقت برای ثابت نگه داشتن فشار اکسیژن در حدود ۲ تا ۴۵mmhg بکار می رود. cardiac output میزان تهویه اکسیژن قابلیت انحلال مساحت غشا اختلاف فشار میزان ضخامت غشا جزر وزن مولکولی مقدار اکسیژنی که توسط هموگلوبین گلوبولهای قرمز منتقل می شود ۶ برابر مقدار حل …

کلمات کلیدی پرکاربرد در این اسلاید: سیستم تنفسی, ضریب حلالیت, فشار بخار, مدلسازی سیستم, گردش خون, ٧۶ ٧۶, فشار اکسیژن, فشار کل, بافت نیاز,

این فایل پاورپوینت شامل ۴۶  اسلاید و به زبان فارسی و حجم آن ۱٫۷۳ مگا بایت است. نوع قالب فایل ppt بوده که با این لینک قابل دانلود است. این مطلب برگرفته از سایت زیر است و مسئولیت انتشار آن با منبع اصلی می باشد که در تاریخ ۲۰۱۸/۰۷/۳۰ ۰۷:۰۷:۵۶ استخراج شده است.

http://bme2.aut.ac.ir/~towhidkhah/BioModelling/Notes/88Lecture16.ppt

  • جهت آموزش های پاورپوینت بر روی اینجا کلیک کنید.
  • جهت دانلود رایگان قالب های حرفه ای پاورپوینت بر روی اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *