موضوع مواد قندی ، خصوصیات لثه سالم و حساس درد…

 

فهرست مطالب استخراج شده از این فایل پاورپوینت

فهرست مطالب استخراج شده از این فایل پاورپوینت

● چرخه عوامل موثر در ایجاد پوسیدگی
● محلهای شایع پوسیدگی
● علایم پوسیدگی دندان
● مراحل تشکیل آبسه دهانی به علت پوسیدگی دندان و ایجاد تورم در صورت
● خصوصیات لثه سالم
● لثه متورم که با کوچکترین تماسی به شدت دچار خونریزی می شوند
● علت بیماری لثه
● عوامل موثر در پیشرفت بیماری لثه
● بوی بد دهان

نوع زبان : فارسی حجم : ۱٫۸۶ مگا بایت
نوع فایل : پاورپوینت تعداد اسلایدها: ۲۰
زمان استخراج مطلب : ۲۰۱۸/۰۷/۱۲ ۰۲:۰۰:۰۰ پسوند فایل : ppt

لینک دانلود رایگان لینک دانلود کمکی

 

سایر عبارات کلیدی استفاده شده در این فایل ppt عبارتند از: مواد قندی, عوامل موثر, خصوصیات لثه سالم, پیشرفت بیماری لثه, حساس درد گرفتن, حساس درد, مینای دندان, دهان دندان, درد گرفتن, و … .

در صورتی که محتوای فایل ارائه شده با عنوان مطلب سازگار نبود یا مطلب مذکور خلاف قوانین کشور بود لطفا در بخش دیدگاه (در پایین صفحه) به ما اطلاع دهید. جهت جستجوی پاورپوینت های بیشتر بر روی اینجا کلیک کنید.

این مطلب در تاریخ ۲۰۱۸/۰۷/۱۲ ۰۲:۰۰:۰۰ به صورت خودکار استخراج شده است. در صورت اعلام عدم رضایت تهیه کننده ی آن، طبق قوانین سایت از روی وب گاه حذف خواهد شد. همچنین این مطلب برگرفته از وب سایت زیر است و مسئولیت انتشار آن با منبع اصلی است.

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset88/Tooth_decay.ppt

قسمتی از متن استخراج شده از این فایل ppt

قسمتی از متن استخراج شده از این فایل ppt

تعریف پوسیدگی پس از خوردن غذا چنانچه بهداشت دهان و دندان رعایت نشود لایه ای میکروبی بر روی سطوح دندانها تشکیل می شود که با گذشت زمان میکروبهای موجود در این لایه مواد قندی را به اسید تبدیل می کنند . این اسید مینای دندان را بمرور حل کرده و پوسیدگی ایجاد می شود . چرخه عوامل موثر در ایجاد پوسیدگی عوامل پوسیدگی عدم رعایت صحیح و به موقع بهداشت دهان و دندان مصرف نا مناسب مواد قندی مقاومت شخص و دندان محیط دهان تا ۱ ساعت به حالت اسیدی باقی می ماند درصورت شستشو این زمان تقلیل می یابد محلهای شایع پوسیدگی شیارهای سطح جونده سطوح بین دندانی طوق دندان یا ناحیه اتصال با دندان علایم پوسیدگی دندان تغییر رنگ مینای دندان سوراخ شدن دندان بوی بد دهان حساس بودن یا درد گرفتن باخوردن غذاهای سرد ترش یا شیرین حساس بودن یا درد گرفتن دندان هنگام فشار دندانها گیر کردن مواد غذایی بین دندانها و یا پاره شدن نخ دندان مراحل تشکیل آبسه دهانی به علت پوسیدگی دندان و ایجاد تورم در صورت خصوصیات لثه سالم لثه متورم که با کوچکترین تماسی به شدت دچار خونریزی می شوند علت بیماری لثه عوامل موثر در پیشرفت بیماری لثه قدرت سیستم دفاعی بدن وضعیت قرار گیری دندانها بیماریهای سیستمیک مانند دیابت ایدز و ….. استعمال دخانیات و الکل بوی بد دهان …

کلمات کلیدی پرکاربرد در این اسلاید: مواد قندی, عوامل موثر, خصوصیات لثه سالم, پیشرفت بیماری لثه, حساس درد گرفتن, حساس درد, مینای دندان, دهان دندان, درد گرفتن,

این فایل پاورپوینت شامل ۲۰  اسلاید و به زبان فارسی و حجم آن ۱٫۸۶ مگا بایت است. نوع قالب فایل ppt بوده که با این لینک قابل دانلود است. این مطلب برگرفته از سایت زیر است و مسئولیت انتشار آن با منبع اصلی می باشد که در تاریخ ۲۰۱۸/۰۷/۱۲ ۰۲:۰۰:۰۰ استخراج شده است.

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset88/Tooth_decay.ppt

  • جهت آموزش های پاورپوینت بر روی اینجا کلیک کنید.
  • جهت دانلود رایگان قالب های حرفه ای پاورپوینت بر روی اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *