موضوع پزشکی قانونی ، چنانچه پادزهر اختیار و شرایطی بیمار…

 

فهرست مطالب استخراج شده از این فایل پاورپوینت

فهرست مطالب استخراج شده از این فایل پاورپوینت

● جنبه های قانونی گزیدگی ها
● انواع مسمومیتها
● در مرحله پذیرش بیمار اقدامات درمانی اورژانس شامل:
– راه تنفس
– احیاء قلبی ریوی
– درمان شوک
● اطلاع به مراجع قضایی و انتظامی

نوع زبان : فارسی حجم : ۰٫۶۵ مگا بایت
نوع فایل : پاورپوینت تعداد اسلایدها: ۱۷
زمان استخراج مطلب : ۲۰۱۸/۰۷/۳۱ ۰۲:۴۴:۲۷ پسوند فایل : ppt

لینک دانلود رایگان لینک دانلود کمکی

 

سایر عبارات کلیدی استفاده شده در این فایل ppt عبارتند از: پزشکی قانونی, اطلاع مراجع, چنانچه پادزهر اختیار, موارد عادی, موارد عادی ضرورت, شرایطی بیمار, وجود شوک اغما, نیاز اعزام لازم, چنانچه پادزهر, و … .

در صورتی که محتوای فایل ارائه شده با عنوان مطلب سازگار نبود یا مطلب مذکور خلاف قوانین کشور بود لطفا در بخش دیدگاه (در پایین صفحه) به ما اطلاع دهید. جهت جستجوی پاورپوینت های بیشتر بر روی اینجا کلیک کنید.

این مطلب در تاریخ ۲۰۱۸/۰۷/۳۱ ۰۲:۴۴:۲۷ به صورت خودکار استخراج شده است. در صورت اعلام عدم رضایت تهیه کننده ی آن، طبق قوانین سایت از روی وب گاه حذف خواهد شد. همچنین این مطلب برگرفته از وب سایت زیر است و مسئولیت انتشار آن با منبع اصلی است.

http://dept-toxicology.mums.ac.ir/images/dept-toxicology/jozve/14.ppt

قسمتی از متن استخراج شده از این فایل ppt

قسمتی از متن استخراج شده از این فایل ppt

جنبه های قانونی گزیدگی ها دکتر غلامعلی زارع متخصص پزشکی قانونی و مسمومیتها عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بخش مسمومین بیمارستان امام رضا ع گزش ها در مسمومیتها مورد بحث قرار می گیرد و مسمومیتها یکی از اورژانسهای پزشکی است طبق ماده واحده قانون مجازات خودداری از کمک به مصدومین و مخاطرات جانی گزیدگی ها اورژانس تلقی می شوند و لازم است در هر شرایطی بیمار پذیرفته شود. اقدامات لازم در جهت معاینه، تشخیص و درمان انجام شود و پس از رفع خطر در صورت نیاز به مرکز دیگر اعزام شود. انواع مسمومیتها مسمومیتها شامل جنایی اتفاقی خودکشی گزش ها از موارد اتفاقی می باشد. در مرحله پذیرش بیمار اقدامات درمانی اورژانس شامل راه تنفس احیاء قلبی ریوی درمان شوک همزمان با اقدامات اورژانس ۱ اخذ شرح حال از مصدوم و اطرافیان ۲ ثبت اطلاعات ۳ ثبت اقدامات انجام شده در دفاتر الف مطب، ب درمانگاه و مرکز درمانی، ج بیمارستان در صورت نیاز به اعزام لازم است مصدوم با آمبولانس و در صورت عدم امکان با کمک همراهیان و وسیله نقلیه مطمئن و یک نفر پرستار یا پزشک در معیت مصدوم باشد. مرکز درمانی اعم از درمانگاه و بیمارستان که بیماران را پذیرش می کنند باید همانند حوادث تزریقات امکانات درمانی شوک و واکنشهای آنافیلاکتیک و احیاء قلبی تنفسی را داشته باشند. مراکز درمانی دور افتاده بخصوص مراکز دولتی لازم است پادزهرهای مار و عقرب را داشته باشند. چنانچه پادزهر ها در اختیار نباشد لازم است اقدامات اولیه جهت درمان واکنشهای احتمالی را انجام و با وسیله نقلیه و همراه مطمئن بیمار را اعزام نمود. گزش های مهم که موجب واکنش های مورتالیتی و موربیدیتی می شوند شامل موارد زیر می باشند. مار عقرب عنکبوت زنبور که با توجه به نوع جانور و شرایط بالینی تصمیم گیری می شود. اطلاع به مراجع قضایی و انتظامی چون اتفاقی است در موارد عادی ضرورت ندارد. ولی در موارد زیر باید اطلاع داده شود الف در صورت وجود شوک و اغماء و بحرانی بودن حال بیمار که خود بیمار از اعزام ممانعت می کند یا بستگان مانع اقدامات پزشکی می شوند. ب چنانچه مصدوم مجهول الهویه باشد و احتمال خطر جانی باشد. ج در صورت فوت مصدوم تا جسد تحت نظر آنان در پزشکی قانونی معاینه گردد. اطلاع به مراجع قضایی و انتظامی متشکرم …

کلمات کلیدی پرکاربرد در این اسلاید: پزشکی قانونی, اطلاع مراجع, چنانچه پادزهر اختیار, موارد عادی, موارد عادی ضرورت, شرایطی بیمار, وجود شوک اغما, نیاز اعزام لازم, چنانچه پادزهر,

این فایل پاورپوینت شامل ۱۷  اسلاید و به زبان فارسی و حجم آن ۰٫۶۵ مگا بایت است. نوع قالب فایل ppt بوده که با این لینک قابل دانلود است. این مطلب برگرفته از سایت زیر است و مسئولیت انتشار آن با منبع اصلی می باشد که در تاریخ ۲۰۱۸/۰۷/۳۱ ۰۲:۴۴:۲۷ استخراج شده است.

http://dept-toxicology.mums.ac.ir/images/dept-toxicology/jozve/14.ppt

  • جهت آموزش های پاورپوینت بر روی اینجا کلیک کنید.
  • جهت دانلود رایگان قالب های حرفه ای پاورپوینت بر روی اینجا کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *