موضوع انواع مطالعات ، شرایط افراد پژوهش و مطالعات تحلیلی…

 

فهرست مطالب استخراج شده از این فایل پاورپوینت

فهرست مطالب استخراج شده از این فایل پاورپوینت

● انواع مطالعات اپیدمیولوژیک
● اهداف این مبحث :
● تقسیم بندى انواع مطالعات:
● مطالعات مشاهده اى و مداخله اى:
● انواع مطالعات مشاهده اى : ۱ – مطالعات توصیفى
● انواع مطالعات توصیفى:
● انواع مطالعات مشاهده اى : ۲ – مطالعات تحلیلى
● تقسیم بندى مطالعات تحلیلى:
● ۱ – مطالعه مقطعى:
● ۲ – مطالعات مورد – شاهدى
● نحوه انتخاب بیماران و شاهدها :
● مزایا و معایب مطالعات مورد شاهد
● ۳ – مطالعات همگروهى
● معایب و فواید مطالعات کهورت:
● مطالعات مداخله اى:
● برخی اصطلاحات در مطالعات تجربی :
● انواع مطالعات مداخله اى: ۱ – مطالعات تجربى
● کار آزمائى بالینى ( Clinical Trial)
● انواع کارآزمائى بالینى:
● ادامه :
● ۲ – مطالعات نیمه تجربى

نوع زبان : فارسی حجم : ۰٫۱۲ مگا بایت
نوع فایل : پاورپوینت تعداد اسلایدها: ۲۱
زمان استخراج مطلب : ۲۰۱۸/۰۷/۳۰ ۰۶:۲۴:۰۶ پسوند فایل : ppt

لینک دانلود رایگان لینک دانلود کمکی

 

سایر عبارات کلیدی استفاده شده در این فایل ppt عبارتند از: انواع مطالعات, تقسیم بندی, شرایط افراد پژوهش, مقطعی ‍‍, شرایط افراد, مطالعات تحلیلی, جهت, ای مطالعات, مطالعات مداخله, و … .

در صورتی که محتوای فایل ارائه شده با عنوان مطلب سازگار نبود یا مطلب مذکور خلاف قوانین کشور بود لطفا در بخش دیدگاه (در پایین صفحه) به ما اطلاع دهید. جهت جستجوی پاورپوینت های بیشتر بر روی اینجا کلیک کنید.

این مطلب در تاریخ ۲۰۱۸/۰۷/۳۰ ۰۶:۲۴:۰۶ به صورت خودکار استخراج شده است. در صورت اعلام عدم رضایت تهیه کننده ی آن، طبق قوانین سایت از روی وب گاه حذف خواهد شد. همچنین این مطلب برگرفته از وب سایت زیر است و مسئولیت انتشار آن با منبع اصلی است.

http://www.arums.ac.ir/file/download/page/1506161488-types-of-epidemiological-studies.ppt

قسمتی از متن استخراج شده از این فایل ppt

قسمتی از متن استخراج شده از این فایل ppt

انواع مطالعات اپیدمیولوژیک دکتر افشان شرقى متخصص پزشکى اجتماعى دانشگاه علوم پزشکى اردبیل اهداف این مبحث در پایان این مبحث شما باید بتوانید ۱ انواع مطالعات اپیدمیولوژیک را نام برده و تعریف نمائید . ۲ مراحل طراحى هر یک از آنها را بشناسید . ۳ معایب و مزایاى هر کدام از آنها را بر شمارید. ۴ موارد استفاده هر یک از مطالعات را تشخیص دهید . تقسیم بندى انواع مطالعات مداخله اى interventional ۱ تجربى experimental بر روى انسانها – کار آزمائی بالینى clinical trial بر روی سایر موجودات زنده ۲ – نیمه تجربى quasi experimental مشاهده اى observational ۱ – توصیفى discriptive گزارش – موردى ‍case report سرى – مورد ها ‍‍case series مقطعى ‍‍ross sectional‍‍c ‍‍‍‍‍‍ ۲ تحلیلى analytical مقطعى ‍‍cross sectional مورد شاهد ى ‍‍case – control همگروهى cohort مطالعات مشاهده اى و مداخله اى در مطالعات مشاهد اى محقق بدون دخالت در شرایط افراد مورد پژوهش ، فقط به ثبت مشاهدات خود از نمونه مورد تحقیق مى پردازد و بر آن اساس نتیجه گیرى مى نماید. در مطالعات مداخله اى ، پژوهشگر در شرایط افراد مورد پژوهش تغییراتى را اعمال کرده و آنگاه اثر شرایط جدید را بر افراد مورد پژوهش مى سنجد . انواع مطالعات مشاهده اى ۱ مطالعات توصیفى این مطالعه شامل جمع آورى و ارائه منظم پیامدها ، بیماریها و داده ها است تا تصویر روشنى را از یک پدیده خاص نشان دهد . سه جنبه اساسى مورد بررسى در این نوع مطالعه عبارت است از شخص سن ، جنس ، وضعیت تاهل ، نژاد و …. مکان وضعیت جغرافیایى ، شهر یا روستا و …. زمان فصول خاص ، ساعات خاص ….. انواع مطالعات توصیفى ۱ گزارش موردى ‌ بررسى دقیق یک پدیده نادر ۲ سرى موردها بررسى چندین مورد از یک پدیده نادر ۳ مقطعى بررسى کمى و کیفى متغیرها ئى که در یک مقطع مشخص در جامعه وجود دارند ، مانند سر شمارى ها بررسى فراوانى و یا شیوع یک بیمارى انواع مطالعات مشاهده اى ۲ مطالعات تحلیلى هدف از مطالعات تحلیلِى تشخیص ارتباطات بین دو یا چند متغیر و تاثیر آنها بر یکدیگر مى باشد . هدف معمولا کشف یک ارتباط بین وقوع یک پیامد بیمارى و عوامل تاثیر گذار عوامل خطر بر آن مى باشد . تقسیم بندى مطالعات تحلیلى شاخص هاى مورد استفاده جهت تقسیم بندى مطالعات تحلیلى عبارتند از ۱ جهت مطالعه direction جهت رو به جلو forward direction جهت رو به عقب back ward direction بدون جهت nondirectional ۲ – زمانبندى timing تاریخى historical همزمان ‍concurrent timing مرکب mix timing ۱ – مطالعه مقطعى در این مطالعه وجود بیمارى و مواجهه با عوامل خاص بطور همزمان برر سى مى شود . بدون جهت و معمولا همزمان مزایا هزینه و زمان اندکى نیاز دارند . معمولا به عنوان نخستین گام براى اثبات یک رابطه على و معلولى استفاده مى شود . معایب فقط ارتباط یا association را نشان می دهد . زیرا ۱ متغیر هاى مخدوش کننده در گروه بیمار و سالم یکسان نشده اند. ۲ – عامل خطر و بیمارى هر دو با هم بررسی می شوند و تقدم و تاخر زمانى این دو مشخص نیست . ۲ – مطالعات مورد شاهدى در این نوع مطالعات ابتدا ۱ بیماران مطالعه case ها مشخص مى شوند ۲ براى هر یک از بیماران یک یا چند شاهد control ها انتخاب مى شود. ۳ گروه بیماران و گروه شاهد بر حسب سابقه مواجهه با عامل خطر هر کدام به دو گروه مواجهه یافته و مواجهه نیافته تقسیم …

کلمات کلیدی پرکاربرد در این اسلاید: انواع مطالعات, تقسیم بندی, شرایط افراد پژوهش, مقطعی ‍‍, شرایط افراد, مطالعات تحلیلی, جهت, ای مطالعات, مطالعات مداخله,

این فایل پاورپوینت شامل ۲۱  اسلاید و به زبان فارسی و حجم آن ۰٫۱۲ مگا بایت است. نوع قالب فایل ppt بوده که با این لینک قابل دانلود است. این مطلب برگرفته از سایت زیر است و مسئولیت انتشار آن با منبع اصلی می باشد که در تاریخ ۲۰۱۸/۰۷/۳۰ ۰۶:۲۴:۰۶ استخراج شده است.

http://www.arums.ac.ir/file/download/page/1506161488-types-of-epidemiological-studies.ppt

  • جهت آموزش های پاورپوینت بر روی اینجا کلیک کنید.
  • جهت دانلود رایگان قالب های حرفه ای پاورپوینت بر روی اینجا کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *