اسلاید پاورپوینت: سلامت جنین ، تنفس جنین و ارزیابی سلامت جنین…

 

عناوین اصلی استخراج شده از این فایل پاورپوینت

عناوین اصلی استخراج شده از این فایل پاورپوینت

● روش های بررسی سلامت جنین
قبل از زایمان

نوع زبان : فارسی حجم : ۱٫۱۳ مگا بایت
نوع فایل : اسلاید پاورپوینت تعداد اسلایدها: ۱۱ صفحه
زمان استخراج مطلب : ۲۰۱۸/۱۱/۰۲ ۰۳:۲۷:۴۵ پسوند فایل : ppt

لینک دانلود رایگان لینک دانلود کمکی

 

در صورتی که محتوای فایل ارائه شده با عنوان مطلب سازگار نبود یا مطلب مذکور خلاف قوانین کشور بود لطفا در بخش دیدگاه (در پایین صفحه) به ما اطلاع دهید. جهت جستجوی پاورپوینت های بیشتر بر روی اینجا کلیک کنید.

این مطلب در تاریخ ۲۰۱۸/۱۱/۰۲ ۰۳:۲۷:۴۵ به صورت خودکار استخراج شده است. در صورت اعلام عدم رضایت تهیه کننده ی آن، طبق قوانین سایت از روی وب گاه حذف خواهد شد. همچنین این مطلب برگرفته از وب سایت زیر است و مسئولیت انتشار آن با منبع اصلی است.

http://www.arums.ac.ir/file/download/page/1478325344-determining-fetal-health-methods.ppt

بخشی از محتوای متن استخراج شده از این فایل ppt

بخشی از محتوای متن استخراج شده از این فایل ppt

روش های بررسی سلامت جنین قبل از زایمان دکتر فریبا کهنموئی اقدم متخصص زنان و زایمان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی هدف پیشگیری از مرگ جنین است. در بیشتر موارد که نتیجه طبیعی تست است به ندرت در طول یک هفته بعد از کسب نتیجه طبیعی رخ می دهد. ۱ حرکات جنین فعالیت passive جنینی در هفته ۷ شروع می شود در فاصله هفته های ۳ ۲ حرکات عمومی بدن حالت سازمان پیدا می کنند و در جنین دوره های فعالیت – استراحت شروع می شود. یکی از شاخصهای مهم فعالیت جنینی وجود چرخه های خواب و بیداری است که مستقل از وضعیت خواب و بیداری مادر هستند. در جنین های ترم طول مدت خواب بطور متوسط ۲۳ دقیقه است. محدودیت فضای داخل رحمی می تواند به طور فیزیکی حرکات جنین را محدود کند سه نوع حرکات جنینی وجود دارد با پیشرفت حاملگی حرکات ضعیف کاهش پیدا می کند و جای خود را به حرکات قوی تر می دهند که به مدت چند هفته افزایش می یابند و سپس در زمان ترم احتمالاً از کاهش مایع آمینون و کاهش فضای داخل رحمی ناشی می شود. ضعیف متوسط قوی کاربرد بالینی تنفس جنین علاوه بر هیپوکسی ، چند متغیر دیگر نیز بر حرکات تنفسی جنین تاثیر می گذارند این متغیرها عبارتند از حرکات تنفس جنین در طول شب به طور محسوسی کاهش و بعد از وعده غذایی مادر افزایش می یابد. چون عوامل متعددی به طور طبیعی بر تنفس جنین تاثیر می گذارند، از پتانسیل فعالیت تنفسی جنین نمی توان به عنوان شاخص مهمی برای ارزیابی سلامت جنین استفاده کرد. labor هیپوگلیسمی سیگار سن حاملگی زایمان زودرس قریب الوقوع تعداد ضربان قلب cst یکی از معایب این تست مدت زمان ۹ دقیقه آن است. nst پر کاربردترین روش اولیه برای ارزیابی سلامت جنین. افت ضربان در طول nst فقط در صورتیکه افت قلب تکرار باشد حداقل ۳ بار در ۲ دقیقه حتی در صورت خفیف بودن ارزش پیشگویی دارد. تست b.p.p m.b.p.p سرعت سنجی در پلر شریان نافی فقط در iugr شدید مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان تست غربالگری برای تشخیص به مخاطره افتادن جنین در جمعیت عمومی زایمانی به اثبات نرسیده است. نسبت فشار سیستولی به دیاستولی s d در شریان ناخن رایج ترین شاخص مورد استفاده است که اگر بالای صدک ۹۵ برای سن حاملگی باشد و یا اگر جریان دیاستولی وجود نداشته یا معکوس باشد غیر طبیعی در نظر گرفته می شود. …

کلمات کلیدی پرکاربرد در این اسلاید پاورپوینت: سلامت جنین, تنفس جنین, ارزیابی سلامت جنین, هفته شروع, خفیف ارزش, زمان ترم احتمالا, جمعیت عمومی, هفته شروع فاصله هفته, فاصله هفته, دقیقه خفیف ارزش, جمعیت عمومی زایمانی, داخل رحمی, ارزیابی سلامت, حرکات جنین,

این فایل پاورپوینت شامل ۱۱  اسلاید و به زبان فارسی و حجم آن ۱٫۱۳ مگا بایت است. نوع قالب فایل ppt بوده که با این لینک قابل دانلود است. این مطلب برگرفته از سایت زیر است و مسئولیت انتشار آن با منبع اصلی می باشد که در تاریخ ۲۰۱۸/۱۱/۰۲ ۰۳:۲۷:۴۵ استخراج شده است.

http://www.arums.ac.ir/file/download/page/1478325344-determining-fetal-health-methods.ppt

  • جهت آموزش های پاورپوینت بر روی اینجا کلیک کنید.
  • جهت دانلود رایگان قالب های حرفه ای پاورپوینت بر روی اینجا کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *