اسلاید پاورپوینت: دوره معینی ، میزان شیوع و دوره بیماری…

 

عناوین اصلی استخراج شده از این فایل پاورپوینت

عناوین اصلی استخراج شده از این فایل پاورپوینت

● میزان ، نسبت ، سهم
● نسبت Ratio
● سهم Proportion
● میزان Rate
● میزانهای بروز وشیوع
● میزان بروزIncidence Rate
● میزان شیوع Prevalence Rate
● مقایسه بروز وشیوع
● مقایسه بروز وشیوع…
● نکاتی در مورد بروز
● اطلاع از وضعیت سلامت جامعه تحت بررسی
● زمان شروع بررسی
● مشخصات صورت کسر بروز
● مشخصات صورت کسر بروز…
● مشخصات مخرج کسر بروز
● دوره مشاهده
● شخص – زمان
● شخص – زمان….
● شیوع لحظه ای – شیوع دوره ای
● نکات
● اختلاف بین میزانهای بروز وشیوع
● موارد استفاده از بروز وشیوع

نوع زبان : فارسی حجم : ۰٫۹۱ مگا بایت
نوع فایل : اسلاید پاورپوینت تعداد اسلایدها: ۲۹ صفحه
زمان استخراج مطلب : ۲۰۱۸/۱۱/۰۲ ۰۵:۳۰:۴۵ پسوند فایل : ppt

لینک دانلود رایگان لینک دانلود کمکی

 

در صورتی که محتوای فایل ارائه شده با عنوان مطلب سازگار نبود یا مطلب مذکور خلاف قوانین کشور بود لطفا در بخش دیدگاه (در پایین صفحه) به ما اطلاع دهید. جهت جستجوی پاورپوینت های بیشتر بر روی اینجا کلیک کنید.

این مطلب در تاریخ ۲۰۱۸/۱۱/۰۲ ۰۵:۳۰:۴۵ به صورت خودکار استخراج شده است. در صورت اعلام عدم رضایت تهیه کننده ی آن، طبق قوانین سایت از روی وب گاه حذف خواهد شد. همچنین این مطلب برگرفته از وب سایت زیر است و مسئولیت انتشار آن با منبع اصلی است.

http://www.bpums.ac.ir/UploadedFiles/CourseFiles/mizansahm,nesbat__84d2fe93.ppt

بخشی از محتوای متن استخراج شده از این فایل ppt

بخشی از محتوای متن استخراج شده از این فایل ppt

by dr k. mirzaei میزان ، نسبت ، سهم مرجع درآمدی بر اپیدمیولوژی مازنر by dr k. mirzaei نسبت ratio نسبت عبارت است از رابطه بین دو عدد x y یا x y در نسبت لزومی ندارد که صورت و مخرج از یک جنس باشند و باهم ارتباط داشته باشند مانند نسبت تولد های دختر به پسر by dr k. mirzaei سهم proportion سهم نوعی خاص از نسبت است که صورت کسر آن در مخرج کسر مستتر است مقدار منتج معمولا بصورت درصد بیان می شود مانند سهم تولد های پسر از تولد های زنده تعداد پسرها تعداد تولد زنده پسر دختر نکته سهم همان نسبت است با این تفاوت که صورت جزئی از مخرج است by dr k. mirzaei میزان rate میزان شکل خاصی از سهم است که در آن زمان مشخص شده است اگر در سهم عامل زمان را دخیل کنیم میزان حاصل می شود در اپیدمیولوژی میزان مهمترین ابزار اندازه گیری بیماریها است زیرا سنجشی است که احتمال یا خطر بیماری را در جامعه معینی در دوره زمانی خاصی به روشنی بیان می کند میزان بصورت زیر تعریف می شود تعداد حوادث در دوره معینی از زمان جمعیت در خطر این حوادث در دوره معینی از زمان by dr k. mirzaei میزانهای بروز وشیوع در بهداشت عمومی و اپیدمیولوژی از میزانهای مختلف ابتلا و بیماری استفاده می شود که تمام آنها در دو گروه اساسی زیر قرار می گیرند میزان بروزincidence rate میزان شیوعprevalence rate by dr k. mirzaei میزان بروزincidence rate میزان بروز این احتمال را که در دوره معینی از زمان افراد سالم بیمار شوند را اندازه گیری می کند بنابراین میزان بروز تعداد موارد جدید بیماری در دوره معینی از زمان در یک جامعه است تعداد موارد جدید یک بیماری میزان بروز در دوره ای از زمان جمعیت در معرض خطر by dr k. mirzaei میزان شیوع prevalence rate میزان شیوع تعداد موارد موجود یک بیماری را در یک جمعیت در زمان خاصی اندازه می گیرد تعدادموارد موجود یک بیماری میزان شیوع در لحظه ای از زمان کل جمعیت by dr k. mirzaei مقایسه بروز وشیوع بروز به ما می گوید که موارد جدید بیماری در جامعه معینی که قبلا فاقد بیماری بوده به چه میزانی اتفاق می افتد شیوع این احتمال را که افرادی ، در لحظه خاصی از زمان بیمار باشند را اندازه گیری می کند بنابراین شیوع به دو عامل بستگی دارد تعداد افرادی که در گذشته بیمار شده اند بروز قبلی طول دوره بیماری در آنان رابطه شیوع با بروز و دوره بیماری بصورت زیر است شیوع ≈ بروز x دوره بیماری by dr k. mirzaei مقایسه بروز وشیوع … فرمول فوق گویا تغییر مستقیم شیوع در نتیجه تغییر بروز یا دوره بیماری است اگر در یک دوره زمانی طولانی ، بروز و دوره بیماری ثابت باشند می توان رابطه فوق را بصورت زیر نوشت شیوع بروز x دوره بیماری by dr k. mirzaei نکاتی در مورد بروز برای تعیین بروز لازم است گروه معینی از افراد را بطور آینده نگر پیگیری نمود و میزانی را که در آن موارد جدید بیماری ظاهر می شود تعیین کرد در هنگام محاسبه میزان بروز باید شروط زیر را رعایت نمود ۱ اطلاع از وضعیت سلامت جامعه تحت بررسی ۲ زمان شروع بررسی ۳ مشخصات صورت کسر بروز ۴ …

کلمات کلیدی پرکاربرد در این اسلاید پاورپوینت: دوره معینی, میزان شیوع, دوره بیماری, موارد بیماری, جامعه معینی, معینی از زمان, دوره معینی از زمان, میزان, تعداد موارد, نسبت لزومی مخرج, نسبت لزومی, دوره زمانی, گذشته بیمار,

این فایل پاورپوینت شامل ۲۹  اسلاید و به زبان فارسی و حجم آن ۰٫۹۱ مگا بایت است. نوع قالب فایل ppt بوده که با این لینک قابل دانلود است. این مطلب برگرفته از سایت زیر است و مسئولیت انتشار آن با منبع اصلی می باشد که در تاریخ ۲۰۱۸/۱۱/۰۲ ۰۵:۳۰:۴۵ استخراج شده است.

http://www.bpums.ac.ir/UploadedFiles/CourseFiles/mizansahm,nesbat__84d2fe93.ppt

  • جهت آموزش های پاورپوینت بر روی اینجا کلیک کنید.
  • جهت دانلود رایگان قالب های حرفه ای پاورپوینت بر روی اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *