اناتومی انسانی و بدن انسان

 

عناوین اصلی استخراج شده از این فایل پاورپوینت

عناوین اصلی استخراج شده از این فایل پاورپوینت

در حال حاضر فهرست عناوین برای مطالب این فایل پاورپوینت استخراج نشده است!!!
ولی اصل فایل پاورپوینت را با استفاده از دکمه های رنگی زیر می توانید دانلود کنید

نوع زبان : فارسی حجم : ۰٫۲۸ مگا بایت
نوع فایل : اسلاید پاورپوینت تعداد اسلایدها: ۱۵ صفحه
زمان استخراج مطلب : ۲۰۱۸/۱۱/۰۲ ۰۴:۵۶:۰۷ پسوند فایل : ppt

لینک دانلود رایگان لینک دانلود کمکی

 

در صورتی که محتوای فایل ارائه شده با عنوان مطلب سازگار نبود یا مطلب مذکور خلاف قوانین کشور بود لطفا در بخش دیدگاه (در پایین صفحه) به ما اطلاع دهید. جهت جستجوی پاورپوینت های بیشتر بر روی اینجا کلیک کنید.

این مطلب در تاریخ ۲۰۱۸/۱۱/۰۲ ۰۴:۵۶:۰۷ به صورت خودکار استخراج شده است. در صورت اعلام عدم رضایت تهیه کننده ی آن، طبق قوانین سایت از روی وب گاه حذف خواهد شد. همچنین این مطلب برگرفته از وب سایت زیر است و مسئولیت انتشار آن با منبع اصلی است.

http://iranarze.ir/wp-content/uploads/2017/01/P40006-Sample-IranArze-1.ppt

بخشی از محتوای متن استخراج شده از این فایل ppt

بخشی از محتوای متن استخراج شده از این فایل ppt

آناتومی انسانی مولف علی اصغر رواسی تعداد واحد ۲ واحد نظری تهیه کننده دکتر محمد علی ابراهیمی رشته تربیت بدنی آناتومی انسانی فصل اول آشنایی با آناتومی فصل دوم سلول وبافت فصل سوم اسکلت فصل چهارم مفاصل فصل پنجم عضلات فصل ششم دستگاههای عصبی و مترشحه داخلی فصل هفتم دستگاههای قلبی ، عروقی و لنفاوی فصل هشتم دستگاه تنفس فصل نهم دستگاه گوارش فصل دهم دستگاه ادراری آناتومی انسانی فصل اول آشنایی با آناتومی آناتومی انسانی هدف این مقاله آشنایی دانشجویان با علم آناتومی تشریح بدن انسان است . آناتومی علمی است که بدن انسان وروابط بین اندامهای مختلف را بررسی می کند . آناتومی انسانی واژه آناتومی آناتومی از دو واژه ana به معنی کالبد و جسم و tomyia به معنی شکافتن یا تشریح کردن تشکیل شده است . آناتومی انسانی آناتومی موضعی چیست تشریح یک قسمت از بدن را آناتومی موضعی گویند. آناتومی انسانی تاریخچه آناتومی شروع علم آناتومی به زمان یونان باستان بر میگردد واولین کتابی که در این باره نوشته شد توسط هراکلیوس بود که دارای اشتباهات زیادی بود . در رم باستان جالنیوس اولین کسی بود که استخوان ها و مفاصل را طبقه بندی کرد وقسمتهای مختلف بدن را تشخیص داد. آناتومی انسانی تاریخچه آناتومی در ایران ابن سینا در کتاب قانون در طب مطالب ارزشمندی در ارتباط با آناتومی انسانی آورده است که تا قرن هفدهم میلادی منبع دانش کلیه پزشکان در شرق وغرب بود. آناتومی انسانی تقسیمات آناتومی انسانی شامل آناتومی درشت ماکروسکپی که بدون استفاده از میکروسکوپ قابل شناخت وبررسی است . آناتومی ریز میکروسکپی که با استفاده از میکروسکوپ قابل شناخت وبررسی است آناتومی تکاملی که شناخت بدن انسان را از تولد تا سالخوردگی مورد بررسی قرار می دهد. آناتومی انسانی زیر شاخه های آناتومی که قسمتهای مختلف بدن انسان را مورد بررسی قرار می دهند. شامل استخوان شناسی غدد شناسی مفصل شناسی احشاشناسی و … … می باشد . آناتومی انسانی وضعیت تشریحی چیست برای شناخت بدن انسان لازم است وضعیت خاصی را در نظر بگیریم که به آن وضعیت تشریحی می گویند. یا همان حالتی که جسد روی تخت تشریح قرار می گیرد . آناتومی انسانی در وضعیت تشریحی سر به طرف روبه رو ، دستها از دو طرف آویخته وکف دستها به طرف جلو قرار دارد واندام تحتانی پاها صاف وبدون خمیدگی است . آناتومی انسانی سطوح تشریحی بدن انسان برای مطالعه آناتومی باید سطوحی فرضی را در نظر بگیریم که بدن انسان یا یک قسمت از بدن را به دو نیمه تقسیم کند این سطوح فرضی عبارتند از سطح سهمی sagital plan سطح عرضی frontal plan سطح افقی horizontal plan آناتومی انسانی سطح سهمی سطحی است فرضی که بدن را به دو نیمه چپ وراست تقسیم می کند. سطح عرضی سطحی است فرضی که بدن را به دو نیمه قدامی وخلفی تقسیم می کند. سطح افقی سطحی است فرضی که بدن را به دو نیمه فوقانی وتحتانی تقسیم می کند. آناتومی انسانی …

کلمات کلیدی پرکاربرد در این اسلاید پاورپوینت: اناتومی انسانی, بدن انسان, نظر بگیریم, وضعیت تشریحی, بدن نیمه, سطحی فرضی, فرضی بدن نیمه, سطحی فرضی بدن, فرضی بدن, انسانی وضعیت, نوشته هراکلیوس اشتباهات,

این فایل پاورپوینت شامل ۱۵  اسلاید و به زبان فارسی و حجم آن ۰٫۲۸ مگا بایت است. نوع قالب فایل ppt بوده که با این لینک قابل دانلود است. این مطلب برگرفته از سایت زیر است و مسئولیت انتشار آن با منبع اصلی می باشد که در تاریخ ۲۰۱۸/۱۱/۰۲ ۰۴:۵۶:۰۷ استخراج شده است.

http://iranarze.ir/wp-content/uploads/2017/01/P40006-Sample-IranArze-1.ppt

  • جهت آموزش های پاورپوینت بر روی اینجا کلیک کنید.
  • جهت دانلود رایگان قالب های حرفه ای پاورپوینت بر روی اینجا کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *